Hakkımızda

Faaliyet Alanları:

Global Sağlık Platformu, Türkiye’de Sağlık Sektörünün ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda 12. Kalkınma planı çerçevesinde 2053 vizyonu ile bu sektörde ülkemizin dünya sıralamalarında öne çıkmasını sağlayacak Ar Ge, eğitim ve tanıtım çalışmalarının gerçekleştirilmesine yönelik olarak her türlü faaliyeti desteklemek ve yürütmek amacı ile kurulmuştur.

Global Sağlık Platformu, sağlıklı sektöründe toplum için çalışmayı öncelikli hedef kabul ederek, aşağıdaki alanlarda faaliyet göstermeyi amaçlamaktadır. Global Sağlık Platformu, sağlıklı sektöründe toplum için çalışmayı öncelikli hedef kabul ederek, sınırların kaybolduğu, hızlı seyahatin ve küresel etkileşimin arttığı günümüz dünyasında ülkemizin sağlık sektöründe dijitalleşme, inovatif gelişmeler, dünya standartlarında sağlık hizmeti veren kuruluşlarımızın altyapısı ve insan kaynağımızın potansiyelini global platformda yükselen bir değer olarak tanıtılması ve geliştirilmesi için çalışmalar yürütmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanımız:

Prof.Dr. Duygu Özel Demiralp Kısa Özgeçmiş 1977 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji/moleküler biyoloji’den 1999 yılında mezun oldu. TÜBİTAK Bilim Adamı Yetiştirme Grubu Bursu kazanarak, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Pediatrik Moleküler Genetik Bilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. 2002 yılında bilim uzmanı olduktan sonra 2004-2006 yılları arasında ABD’de Harvard Tıp Fakültesi, ‘’The Laboratory for Translational Research’’ bölümünde kişiye özel kanser tedavileri üzerinde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Harvard Tıp Fakültesi’nde çalıştığı dönemde NIH projelerinde araştırmacı olarak yer aldı. 2006 yılında Biyoteknoloji Enstitüsü Temel Biyoteknoloji alanında doktor unvanını aldı. Aynı enstitüde 2008 yılında Yardımcı Doçent, 2011 yılında doçent oldu. 2013 yılında Ankara Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı ve 2017 yılında Profesör unvanı aldı. 2019 da Dokuz Eylül üniversitesi. ArGe den sorumlu rektör danışmanı. 2021 de Deu teknoloji geliştirme Aş YK başkan v, uygulama araştırma hastanesi yürütme kurulu başkanı, Arge ve araştırma üniversitesi, ulusal ve uluslararası Avrupa birliği projeleri yasal yetkilisi, 49 araştırma merkezi gibi arastırma geliştirmeden sorumlu rektör yrd. Olarak çalışmıştır. Türkiye Gazeteciler Dernegi, 2019 Sedat Simavi Sağlık Bilimleri Ödülü ve 2013 yılı Sabancı Bilim insanı ödüllerinin de içlerinde bulunduğu çok sayıda bilimsel ödül sahibi olup, ulusal ve uluslararası birçok bilimsel derneğe üyelikleri vardır. TÜBİTAK ve üniversite kaynaklarınca desteklenen çok sayıda proje yürütmüş ve yurt dışı proje ortaklığı yapmıştır. Yurt dışı ve yurt içi çeşitli proje ve dergi hakemlikleri, çok sayıda bilimsel kongre sunumu, bilimsel yayınları ve 2700’ün üzerinde atıfı mevcuttur. Prof. Dr. Duygu Özel Demiralp evli olup Sarp isminde bir oğlu bulunmaktadır.